More Website Templates @ TemplateMonster.com - January14, 2013!

Fionka

35FCE309-D359-4C01-9DE1-7E1554150FED

 

Matka: Neznáma

Otec: Neznámy

 

Rasa: Kríženec

Narodená: ?

 

 

Fionečku sme si adoptovali v roku 2009 už ako dospelú z KS Handlová (karanténna stanica pre odchyt túlavých zvierat spravovaná mestskou políciou Handlová). Po prvých spoločných rokoch, kedy sme sa len navzájom “oťukávali”, Fionka urobila obrovské pokroky vo svojom správaní. Z ustáchaného, utýraného a podvýživeného psa sa stala spokojná psia dáma, ktorá nás úspešne reprezentuje na agility pretekoch. Občas spolu vytiahneme Punťa na dogtrekking, lebo Fionka je veľmi vytrvalá trekkerka a s nadšením zdoláva aj tie ťažšie terény v prírode.

 

Napriek svojmu veku, stále okolie klame mladistvým vzhľadom a ešte mladistvejším správaním :-) Fionka je veľmi komunikatívny pes, má široký repertoár rôznych zvukov a vrčania, ktorými nás dokáže upozorniť na svoje pocity a aktuálne rozpoloženie.

 

S príchodom mačiek do našej domácnosti Fionka doslova ešte viac ožila. S mačkami si neuveriteľne rozumie, okupuje s nimi škrabadlá až do výšok, ktoré je bez pazúrov spôsobilá zdolať :-) Myslíme si, že v minulosti musela byť s mačkami v úzkom kontatkte, lebo s nimi pestuje ešte priateľskejšie vzťahy ako so psami.

 

A čo k Fionke napísať na záver? Snáď len ešte, že už roky spomínam na deň, kedy som ju prvý krát uvidela na fotke, v zúboženom stave, špinavú, vyhladovanú, dobitú, s useknutou časťou chvosta, bez akéhokoľvek záujmu o ňu zo strany prípadných záujemcov a s radosťou vždy spomínam na ten zimný februárový deň, kedy som ju vytiahla z betónového koterca a priviedla k nám, aby som v nej našla jedno kúzelné zviera, ktoré ma naučilo, že to najcennejšie máme niekedy úplne nadosah a skoro úplne zadarmo ;-)